fbpx

? Brandy vs Whiskey (Whisky) – Vyznáte se v rozdílech těchto nápojů?

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Jaké jsou rozdíly mezi whiskey a brandy. Pojďme se podívat na kvalitní alkohol zblízka:

Díky tomu si budete moci lépe vybrat takový mok, který vám bude zaručeně chutnat, nebo kterým potěšíte i své blízké.

Kvalitně připravený destilát, který je navíc hezky zabalený se totiž výborně hodí jako dárek ke slavnostním příležitostem jako jsou narozeniny, svatby, jmeniny nebo různá důležitá výročí.

Chcete-li vybírat ze skutečně luxusních dárkových balení a mít zaručenou vysokou kvalitu a luxus, nezkazíte nic volbou Whiskey nebo Brandy.

Whiskey patří mezi destilované alkoholické nápoje

Whiskey se vyrábí z obilí – ječmene, žita, pšenice nebo také kukuřice. Vybraný druh obilí závisí na lokalitě výroby. Angličané říkají Whiskey “voda života”.

Patnáctiletý Redbreast je sladkou a kořeněnou irskou whiskey

Mezi nejběžněji dostupnými Whiskey jsou moky ze Skotska, Irska, Ameriky, Kanady, ale můžeme se setkat např. I s japonskou Whiskey.

Whiskey vs. whisky: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Označení Whiskey a Whisky se odlišně používá v různých státech. Například Skotsko využívá název Whisky, kdežto v Irsku Whiskey. Ne, nejde jen o rozdíl v názvosloví. Rozdíl je zejména ve složení a postupu výroby těchto alkoholických nápojů. Zatímco skotská Whisky vyniká sladší a voňavou chutí irská Whiskey je jemnější, navoněná, podobně sladká, bez kouřového aroma.

Brandy vzniklo vlastně velkou náhodou

Brandy zase mezi vinnou pálenici doplněnou o vodu, čímž se stává méně alkoholickou než běžné pálenky. Vinná pálenka se dříve převážela na lodích uchována v sudech po sherry.

Konzumenti ochutnáváním a porovnáváním zjistili, že tato pálenka pak chutná daleko lépe a tak se již ve 12.století zrodila Brandy.

Brandy můžeme přeložit jako ,,ohnivé víno“, což je, myslím, poměrně přesné pojmenování.

Cardenal Mendoza je považováno za jedno z nejlepších brandy na světě

Mezi známější a ne tak drahé Brandy patří např. Pircher Mirabelle vyrobený z čerstvých mirabelek a čerstvé marmeládové slivky. Zemí původu je Itálie.

Milovníka a znalce Brandy můžete potěšit a možná i překvapit některou speciálnější, ale i dražší Brandy. Např. Kleiner Apricot, která zraje 7 let a patří mezi tuzemské Brandy se vyrábí v malých sběratelských edicích, čímž se stává skutečně vyjímečnou. Díky dlouhému zrání se můžete těšit na plnou ovocnou chuť.

 

Klasikou mezi Whiskey je americký Jack Daniels

Koupí tohoto lahodného moku nic nezkazíte, zároveň ani ničím vyjímečným nepřekvapíte. Také cenově se vejdete do hezké částky. Pokud byste vybírali Whiskey pro nějakého většího znalce a chtěli jej dostat opravdu ,,do kolen“, vyplatí se vám zainvestovat do koupě více peněz. Za výsledek a to nejen v rámci překvapení, ale také kvality, vám to určitě stojí.

Jmenujme např. Skotskou whiskey Tullibardine , odrůdy Single Malt Whiskey, která zraje 25 let. Díky dlouhému zrání má krásně zlato- červeno- hnědou barvu a můžete v celém spektru chutě objevit i vanilku, karamel a pomerančovou čokoládu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com