Brandy vs Whisky, vyznáte se v rozdílech těchto nápojů?

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Pojďme se podívat na kvalitní alkohol zblízka a vysvětlit si rozdíly.

Díky tomu si budete moci lépe vybrat takový mok, který vám bude zaručeně chutnat, nebo kterým potěšíte i své blízké.

Kvalitně připravený destilát, který je navíc hezky zabalený se totiž výborně hodí jako dárek ke slavnostním příležitostem jako jsou narozeniny, svatby, jmeniny nebo různá důležitá výročí.

Chcete-li vybírat ze skutečně luxusních dárkových balení a mít zaručenou vysokou kvalitu a luxus, nezkazíte nic volbou Whiskey nebo Brandy.

Whiskey patří mezi destilované alkoholické nápoje

Whiskey se vyrábí z obilí- ječmene, žita, pšenice nebo také kukuřice. Vybraný druh obilí závisí na lokalitě výroby. Angličané říkají Whiskey ,,voda života“.

Patnáctiletý Redbreast je sladkou a kořeněnou irskou whiskey

Mezi nejběžněji dostupnými Whiskey jsou moky ze Skotska, Irska, Ameriky, Kanady, ale můžeme se setkat např. I s japonskou Whiskey.

Brandy vzniklo vlastně velkou náhodou

Brandy zase mezi vinnou pálenici doplněnou o vodu, čímž se stává méně alkoholickou než běžné pálenky. Vinná pálenka se dříve převážela na lodích uchována v sudech po sherry.

Konzumenti ochutnáváním a porovnáváním zjistili, že tato pálenka pak chutná daleko lépe a tak se již ve 12.století zrodila Brandy.

Brandy můžeme přeložit jako ,,ohnivé víno“, což je, myslím, poměrně přesné pojmenování.

Cardenal Mendoza je považováno za jedno z nejlepších brandy na světě

Mezi známější a ne tak drahé Brandy patří např. Pircher Mirabelle vyrobený z čerstvých mirabelek a čerstvé marmeládové slivky. Zemí původu je Itálie.

Milovníka a znalce Brandy můžete potěšit a možná i překvapit některou speciálnější, ale i dražší Brandy. Např. Kleiner Apricot, která zraje 7 let a patří mezi tuzemské Brandy se vyrábí v malých sběratelských edicích, čímž se stává skutečně vyjímečnou. Díky dlouhému zrání se můžete těšit na plnou ovocnou chuť.

Klasikou mezi Whiskey je americký Jack Daniels

Koupí tohoto lahodného moku nic nezkazíte, zároveň ani ničím vyjímečným nepřekvapíte. Také cenově se vejdete do hezké částky. Pokud byste vybírali Whiskey pro nějakého většího znalce a chtěli jej dostat opravdu ,,do kolen“, vyplatí se vám zainvestovat do koupě více peněz. Za výsledek a to nejen v rámci překvapení, ale také kvality, vám to určitě stojí.

Jmenujme např. Skotskou whiskey Tullibardine , odrůdy Single Malt Whiskey, která zraje 25 let. Díky dlouhému zrání má krásně zlato- červeno- hnědou barvu a můžete v celém spektru chutě objevit i vanilku, karamel a pomerančovou čokoládu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Chystáte se na dovolenou? Při cestování je důležité kvalitní cestovní pojištění

Aby vaše dovolená proběhla v klidu, v pohodě a hlavně bezpečně, je potřeba využít cestovního pojištění. To dnes už ví každý, kdo se chystá někam vycestovat. Je přitom jedno, zda plánujete nějakou exotiku, nebo to bude dovolená v Chorvatsku. Všude je nutno se pojistit pro případ nenadálých situací. A ty jsou nenadálé právě proto, že nikdy nevíte, […]

Žádný komentář

Brandy vs Whisky, vyznáte se v rozdílech těchto nápojů?

Pojďme se podívat na kvalitní alkohol zblízka a vysvětlit si rozdíly. Díky tomu si budete moci lépe vybrat takový mok, který vám bude zaručeně chutnat, nebo kterým potěšíte i své blízké. Kvalitně připravený destilát, který je navíc hezky zabalený se totiž výborně hodí jako dárek ke slavnostním příležitostem jako jsou narozeniny, svatby, jmeniny nebo různá […]

Žádný komentář
Booking.com