Cestujeme na kole po České republice, vyzkoušíme Jeseníky

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Cykloturistika se stává čím dál, tím více oblíbenější. Díky tomu vzniká mnoho nádherných cyklotras. Prakticky každý kraj může být hrdý na nějakou trasu, která přináší něco víc, než jen klidnou jízdu na kole.

Dnes se vydáme na střední Moravu

Ne za vínem a zpěvem, tentokrát se budeme trochu bát. Olomoucký kraj je spojován nejen s proslulými olomouckými tvarůžky, ale také se vzpomínkou na hrůzné čarodějnické procesy. Kdo si pamatuje film Kladivo na čarodějnice, tak by rozhodně neměl zapomenout na místní renesanční zámek Velké Losiny. Jestli někoho s ním spojovala hrůzostrašná představa, možná po návštěvě změní svůj předsudek.

Když se na skok vrátíme na místní cyklotrasy, tak si nebudeme nalhávat, že celkově pro cyklisty jsou Jeseníky jako stvořené. Prakticky ať se vydáme po jakékoliv trase, všechny jsou upořádané tak, abychom poznali místní krásy, zajímavosti a nahlédli pod pokličku historie, ale i současnosti. Jedna z tras vede i přes chmurnou historii kraje a přináší tichou vzpomínku na řádění inkvizitora Bibliga z Edelstadtu. Trasa jako taková měří 138 kilometrů a je rozdělena do dvou částí. Také se na ní nelze ztratit, jelikož je označena celkem trefným způsobem, a to čarodějnicí na kole.

  1. Šumperská část – měří 91 kilometrů. Její začátek je v Mohelnici, vede přes Šumperk, Rapotín, Velké Losiny až do Červenohorského sedla.
  2. Jesenická část – měří 47 kilometrů. Začíná na Červenohorském sedle, vede do Jeseníku a dále až do Zlatých Hor.

Jeseníky

Jeden den je skutečně málo na poznání místních krás

Pokud skutečně chceme projít a navštívit historická místa, tak jeden den bude málo. Jen proslulé Velké Losiny mají skutečně co nabídnout. Ovšem i na to existuje jednoduché řešení. Na okraji Velkých Losin, v klidném prostředí se nachází apartmány v rodinném domku.

Ubytování Pohoda Velké Losiny

Ubytování Pohoda Velké Losiny

Nabízí skutečnou pohodu a odpočinek po výletech. Především zde nalezneme naprosté soukromí. Apartmány jsou s vlastním sociálním zařízením a také perfektně vybavenou kuchyňkou. Samozřejmě majitelé vědí, jak je důležité v dnešní době být v obraze s okolním světem, tudíž samozřejmě zde nechybí ani připojení na Wi-Fi síť, což uvítá většina z nás.

Pro každého něco

Dovolená je většinou proto, abychom si užili společné chvilky s rodinou nebo blízkými přáteli, odpočinuli si nebo snad prožili i něco výjimečného. Ubytování Pohoda vychází svým klientům maximálně vstříc a tak si lze večer posedět u krbu, vypotit se v infrasauně nebo využít k posezení venkovní prostory. Kdo nemá dost sportování, tak může někoho vyzvat na souboj v ping-pongu. Ani děti se zde nudit nebudou, mají zde totiž svůj koutek.

Velké Losiny nejsou známé jen místním strašidelným zámkem

Především je to lázeňské město, vlastně abychom byli naprosto přesní, jsou to nejstarší moravské lázně s léčivými termálními prameny. Kdo má problémy s pohybovým aparátem nebo tak trochu porouchané nervy, tak toto je správné místo na lázeňský pobyt. Děti ocení termální aquapark, který jim poskytne mnoho zábavy a to po celý rok.

Za návštěvu stojí rozhodně ruční papírna, která je jedinou, v tomto směru, v Evropě. Je zde zároveň muzeum, kde jsou k nahlédnutí technologie zpracování papíru a zároveň jeho historie.

Všechno pěkně z výšky

Každé místo má svůj nejvyšší vrchol, ze kterého je pěkný rozhled. Nenajdeme ho přímo ve Velkých Losinách, ale vydáme se asi 4 km po žluté turistické značce. Tentokrát to bude lepší bez kola. Vyhlídková plošina je ve výšce 18 m a nabízí skutečně nádherný výhled na hřebeny Hrubého Jeseníku, místní města a vesničky, ale i na Králický Sněžník a Rychlebské hory.

Možná nás to přiměje ještě zůstat nějaký den navíc, vždyť je tu tolik krásných míst. Cyklistická trasa nám neuteče a dokončíme ji o pár dnů později.

One thought on “Cestujeme na kole po České republice, vyzkoušíme Jeseníky”

  1. rojak napsal:

    Jízda na kole po Jeseníckých vrcholech je krásné, ale musíte mít fyzičku a dobré kolo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Chcete prožít nezapomenutelnou svatbu na zámku Konopiště?

Kdo by neznal pohádku ,,Jak se budí princezny“, film ,,Jáchyme hoď ho sdo stroje“, nebo Járu Cimrmana a povedený kousek ,,Ležící spící“. Ve všech těchto filmových skvostech figuroval i zámek Konopiště. Zámek leží ve Středočeské kraji nedaleko Benešova a je prosulý především loveckými trofejemi následníka trůnu Ferninande d´Este. Mimo trofeje se návštěvník může pokochat také […]

Žádný komentář

Výběr nejlepších SPA pobytů v Jihomoravském kraji

SPA Resort Lednice se může statusem „lázně“ pyšnit od roku 2009, jedná se tedy o nejmladší lázně v naší zemi. Jejich specialitou je léčivá jodová mořská voda, svým složením jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě, pro kterou wellness pobyty v tomto resortu vyhledává mnoho klientů. Jodová mořská voda je velmi bohatá na minerální látky […]

Žádný komentář
Booking.com