fbpx

Chystáte se na dovolenou? Při cestování je důležité kvalitní cestovní pojištění

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Cestovní pojištění do zahraničí

Aby vaše dovolená proběhla v klidu, v pohodě a hlavně bezpečně, je potřeba využít cestovního pojištění. To dnes už ví každý, kdo se chystá někam vycestovat. Je přitom jedno, zda plánujete nějakou exotiku, nebo to bude dovolená v Chorvatsku. Všude je nutno se pojistit pro případ nenadálých situací. A ty jsou nenadálé právě proto, že nikdy nevíte, kdy vás překvapí a zpravidla je to v tu nejméně vhodnou chvíli. Už to je důvod, proč být na to připraven.

S cestováním jsou spojena rizika

Důležitost cestovního pojištění vám nebude zdůrazňovat pouze pojišťovací agent, ale také každý zkušený cestovatel. Ten si totiž dobře uvědomuje rizika, která vás mohou na cestách potkat. Dovolená by sice měla být pouze o příjemných chvílích, ale ne vždy se to podaří. A právě pro ty chvíle nepříjemné je tady cestovní pojištění do zahraničí, které se vám pokusí nekomfortní situace co nejvíce usnadnit. Mezi typická rizika, která mohou při cestování vzniknout a která kryje většina běžných pojištění, patří:

  • Pojištění léčebných výloh
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti

Nikdy nevíte, co vás může potkat

Mezi zpravidla nejvíce finančně nákladné situace, do kterých se můžete v zahraničí dostat, jsou výdaje na léčbu. Zdravotní péče je obecně drahá a v zahraničí to pro nás často platí dvojnásob. Máte-li sjednáno kvalitní pojištění, můžete počítat nejen s proplacením ošetření a zákroků, ale také s proplacením přesunu mezi zdravotnickými zařízeními, či případný neodkladný návrat domů.

Mezi velmi častý případ na cestách patří také třeba ztráta nebo poškození zavazadel. Někdy může dojít také ke krádeži zavazadel a vašeho vybavení, které jste si s sebou na cesty vzali. Zde může patřit třeba drahá fototechnika, sportovní výbava a mnoho dalšího. Také tyto nepříjemnosti vám může pokrýt pojistka.

Myslet se vyplatí určitě také na situace, které můžete způsobit vy sami. V uvolněné atmosféře dovolené můžete leckdy snadno způsobit škodu na majetku, ani nevíte jak. V horších případech to může být třeba také újma na zdraví. I tyto události za vás může uhradit pojišťovna.

Důležité jsou parametry pojištění, proto srovnávejte nabídky

U každého pojištění je velmi důležité, jaké má parametry. Zpravidla se jedná zejména o nastavené limity a o to, co pojištění skutečně reálně kryje. O to byste se měli zajímat při sjednání pojistky především. Abyste si vybrali dobrou pojistku, k tomuto účelu jsou ideální srovnávače, které vám dokáží vybrat to nejlepší cestovní pojištění. Díky srovnávačům si totiž můžete přehledné porovnat jednotlivé nabídky pojišťoven vedle sebe. Lépe se tak budete rozhodovat, která nabídka je pro vás ta pravá. Výběr pojištění ovlivňují faktory jako:

  • Destinace vaší cesty
  • Výše pojistného krytí
  • Délka pobytu

Všechny tyto skutečnosti samozřejmě mají vliv také na výslednou cenu pojištění. V neposlední řadě u každé pojišťovny můžete za podobnou nabídku zaplatit různé částky. A právě proto se rozhodně vyplatí využít služeb srovnávačů. Díky srovnávačům pojištění můžete nejen nabídky porovnat, ale zároveň sjednat pojistku velmi jednoduše prostřednictvím internetu.

Cestovní pojištění

Cestovat můžete levně a zároveň s jistotou v zádech

Když už jste si vybrali ideální cestovní pojištění, máte vybránu ideální destinaci, chce to ještě najít způsob, jak se tam výhodně dostat. V posledních letech je stále populárnější individuální cestování. Volnosti, kterou tento způsob poznávání světa přináší, si užívají především takzvaní baťůžkáři. Díky nabídkám na internetu jsou dnes k dispozici také levné letenky, které vás dokáží dostat doslova za babku i do vzdálených exotických destinací. Zážitky z různých koutů světa tak nemusejí být drahé a s kvalitním cestovním pojištěním budou zároveň bezpečné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com