S elektrokolem poznáte okolí bez kapky potu!

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Trend kol s elektromotorem se v poslední době velice rozšířil.

Pořizují si je většinou postarší lidé, kteří se neustále musí pohybovat, ale nechtějí se zbytečně dřít. Řešením by mohlo být právě elektrokolo, s nímž můžete urazit relativně velké vzdálenosti bez toho, abyste padli vyčerpáním. Zakoupit si jej však může naprosto kdokoliv, neboť jsou elektrokola velice dobře dostupná.

Jaké elektrokolo si pořídit?

Typ elektrokola bude záviset především na vaší volbě a preferencích. Nejprve si dobře rozmyslete, k jakým cestám budete kolo využívat. Stroje do terénu, na silnici nebo do města se totiž výrazně liší nejen svou konstrukcí, ale také výkonem a cenou. Pravděpodobně však sáhnete po kole městského typu, která se vyznačují velmi robustní konstrukcí, jež je dostatečně lehká pro každodenní manipulaci. Oceníte také pohodlný posez, takže se skvěle hodí například k dojíždění do práce.

Můžu na elektrokole i do terénu?

S odpovídajícím elektrokolem pochopitelně můžete vyrazit i do těžkého terénu. Horské elektrokolo se totiž nezalekne ani větších louží, ani nánosů bahna. Přesně k těmto terénům totiž bylo navrženo. Voda ani jiné nečistoty mu tedy rozhodně vadit nebudou. Vybírat můžete mezi celoodpruženými modely nebo koly s odpruženou pouze přední vidlicí. Volba bude opět záviset na vašem stylu jízdu a projížděném terénu.

Elektrokolo

Pomáhá motor, i když nešlapu?

Někteří z vás by si asi mohli myslet, že elektromotor pracuje i v případě nečinnosti šlapek. Jste však na omylu. Legislativa zde stanovila jasná pravidla. Pomoc elektromotorem je povolena pouze při šlapání, a to do rychlosti 25 km/h. Za jiných okolností by se už nejednalo o elektrokolo. Vy se však nemusíte ničeho bát, neboť při ježdění po městě nebo v těžkém terénu se této rychlosti sotva přiblížíte.

Elektrokolo můžete využít jak pro dojíždění do práce, tak pro prozkoumání krajiny okolo vašeho bydliště. Zajděte proto do nejbližšího obchodu a nějaké elektrokolo si vyzkoušejte. Této zkušenosti rozhodně nebudete litovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Chcete prožít nezapomenutelnou svatbu na zámku Konopiště?

Kdo by neznal pohádku ,,Jak se budí princezny“, film ,,Jáchyme hoď ho sdo stroje“, nebo Járu Cimrmana a povedený kousek ,,Ležící spící“. Ve všech těchto filmových skvostech figuroval i zámek Konopiště. Zámek leží ve Středočeské kraji nedaleko Benešova a je prosulý především loveckými trofejemi následníka trůnu Ferninande d´Este. Mimo trofeje se návštěvník může pokochat také […]

Žádný komentář

Výběr nejlepších SPA pobytů v Jihomoravském kraji

SPA Resort Lednice se může statusem „lázně“ pyšnit od roku 2009, jedná se tedy o nejmladší lázně v naší zemi. Jejich specialitou je léčivá jodová mořská voda, svým složením jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě, pro kterou wellness pobyty v tomto resortu vyhledává mnoho klientů. Jodová mořská voda je velmi bohatá na minerální látky […]

Žádný komentář
Booking.com