fbpx

S elektrokolem poznáte okolí bez kapky potu!

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Trend kol s elektromotorem se v poslední době velice rozšířil.

Pořizují si je většinou postarší lidé, kteří se neustále musí pohybovat, ale nechtějí se zbytečně dřít. Řešením by mohlo být právě elektrokolo, s nímž můžete urazit relativně velké vzdálenosti bez toho, abyste padli vyčerpáním. Zakoupit si jej však může naprosto kdokoliv, neboť jsou elektrokola velice dobře dostupná.

Jaké elektrokolo si pořídit?

Typ elektrokola bude záviset především na vaší volbě a preferencích. Nejprve si dobře rozmyslete, k jakým cestám budete kolo využívat. Stroje do terénu, na silnici nebo do města se totiž výrazně liší nejen svou konstrukcí, ale také výkonem a cenou. Pravděpodobně však sáhnete po kole městského typu, která se vyznačují velmi robustní konstrukcí, jež je dostatečně lehká pro každodenní manipulaci. Oceníte také pohodlný posez, takže se skvěle hodí například k dojíždění do práce.

Můžu na elektrokole i do terénu?

S odpovídajícím elektrokolem pochopitelně můžete vyrazit i do těžkého terénu. Horské elektrokolo se totiž nezalekne ani větších louží, ani nánosů bahna. Přesně k těmto terénům totiž bylo navrženo. Voda ani jiné nečistoty mu tedy rozhodně vadit nebudou. Vybírat můžete mezi celoodpruženými modely nebo koly s odpruženou pouze přední vidlicí. Volba bude opět záviset na vašem stylu jízdu a projížděném terénu.

Elektrokolo

Pomáhá motor, i když nešlapu?

Někteří z vás by si asi mohli myslet, že elektromotor pracuje i v případě nečinnosti šlapek. Jste však na omylu. Legislativa zde stanovila jasná pravidla. Pomoc elektromotorem je povolena pouze při šlapání, a to do rychlosti 25 km/h. Za jiných okolností by se už nejednalo o elektrokolo. Vy se však nemusíte ničeho bát, neboť při ježdění po městě nebo v těžkém terénu se této rychlosti sotva přiblížíte.

Elektrokolo můžete využít jak pro dojíždění do práce, tak pro prozkoumání krajiny okolo vašeho bydliště. Zajděte proto do nejbližšího obchodu a nějaké elektrokolo si vyzkoušejte. Této zkušenosti rozhodně nebudete litovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com