fbpx

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to.

Stále stejné zaměstnání a roky plynou? Je čas na změnu.

Znáte to? Přijdete o práci nebo čerstvě dostudujete a najdete si práci na přechodnou dobu. Není to to pravé a vy to víte od začátku, no těch pár měsíců to přece vydržíte a najdete si něco lepšího. A roky plynou a vy se i po pěti letech trápíte ve stejném zaměstnání, které vás nenaplňuje.

Nemusíte se stydět, tak jako vy se zachovalo už mnoho před vámi (i po vás). Jenže nyní nastal čas na změnu! Už žádné ubíjející dvanáctky, noční a nepříjemný šéf. Vemte všechnu svou odvahu a změňte práci. Může to být krok do neznáma, ale my vám s ním pomůžeme.

Jak změnit práci?

Pokud se momentálně nacházíte v zaměstnání, které vás nedokáže finančně uživit, nezbyde nic navíc na dovolenou nebo vás práce ubíjí, měli byste začít svojí životní změnu výpovědí. Podat výpověď můžete dvěma způsoby:

  1. Ukončení pracovního poměru klasickou výpovědí – počítejte s dvouměsíční výpovědní lhůtou, během které si můžete najít nové zaměstnání, absolvovat rekvalifikační kurz a zaměstnavatel za vás hledá náhradu, důvod ukončení pracovního poměru nemusíte uvádět, nutná je však písemná podoba výpovědi podepsaná oběma stranami, do té doby není dokument platný (to platí i druhé formy výpovědi),
  2. Výpověď dohodou – v tomto případě dochází k dohodě mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, k jakému datumu bude pracovní poměr rozpuštěn, důvod výpovědi opět nemusíte uvádět, za nevýhodu považujeme, že vám nevzniká vám automaticky nárok na odstupné

Rekvalifikační kurz jako cesta k novému zaměstnání i podnikání

Výpověď podána a co dál? Nyní je na čase porozhlédnout se po nové pracovní příležitosti. V případě, že se vám zalíbí pracovní pozice, na kterou nemáte kvalifikaci, nevěšte hlavu. Je tu ještě jeden způsob, jak své šance na získání práce zvýšit. 

Zkuste si najít rekvalifikační kurz, který vám rozšíří znalosti a dovednosti a umožní žádat o vaši vysněnou práci. Rekvalifikace je cestou k vašemu novému zaměstnání. Můžete vybírat z různých oborů jako je účetnictví, personalistika, nebo rekvalifikační kurz asistentky.

Absolvováním rekvalifikačního kurzu můžete rozjet i svoji cestu k podnikání. Díky obdržení osvědčení o absolvování rekvalifikace si můžete zařídit živnost nebo založit firmu specializovanou například na již zmiňované účetnictví, ale oblíbený pro práci na volné noze je také kurz online marketingu. Záleží pouze na vás.

Orange Academy jako záruka kvality

Až budete vybírat rekvalifikační kurz vhodný pro vás, zaměřte se na jeho kvalitu. Ověřte si platnost certifikace od MŠMT, díky které bude platné i výsledné osvědčení o rekvalifikaci pro vás. Také se podívejte na lektory, kteří jednotlivé kurzy vedou a jejich reference popřípadě i životopis. Nejlepší kurzy vedou lidé, kteří se sami oboru aktivně věnují nebo v minulosti věnovali. 

Jednoduše dbejte na kvalitu kurzů, jelikož se odrazí i v kvalitě vašich znalostí a informací, které získáte. Můžeme plně doporučit vzdělávací společnost Orange Academy, která má za sebou již 30 let působení na trhu. Nabízí kurzy pouze s prověřenými lektory a podrobné informace o každém kurzu se dozvíte na stránkách Orange Academy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com