fbpx

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě zve také hrad, který je otevřený celoročně a nabízí též v současné době tradiční okruhy i možnost poznat hrad po svém.

Barvy podzimu nebo poutní místo z výšky

Chráněná krajinná oblast Český kras je známá svou mnohotvárností, sevřenými údolími mezi skalisky, ale také pestrým reliéfem vytvořeným klikatící se řekou Berounku. Právě zde se nachází také romantický hotel Karlštejn, který může být pro vás ideálním výchozím bodem pro pěší nebo cyklistické výlety podzimní přírodou.

Hotel Mlýn Karlštejn

Během turistických výletů můžete vystoupat k vyhlídce Skála, odkud se otevře překrásný pohled na poutní místo Svatý Jan pod Skalou nebo naopak vyrazit na vyhlídku s pohledem na Karlštejn, případně na místní lomy, Velká a Malá Amerika, kde se natáčela řada českých i zahraničních filmů.

Na Tetínské vyhlídky nebo naučnou stezkou Karlštejn

O něco méně náročné trasy vedou na Tetínské vyhlídky. Okruhy jsou dva, jeden měří 1 km, druhý naopak 2,5 km. Na okruzích je krásný výhled na okolní přírodu, navíc se zastávkou na Tetínských hradech, které poukazují na přemyslovskou historii lokality. Pro ty, co si chtějí dát více do těla, se nabízí naopak naučná stezka Karlštejn. Vede ze Srbska údolím Bubovického potoka přes vodopády až ke Svatému Janu pod Skalou, odkud můžete pokračovat druhou větví směrem ke Karlštejnu, odkud to budete mít jen kousek zpátky do luxusního ubytování na Karlštejně, kde si můžete odpočinout a nabrat síly na prohlídku hradu. 

Nejznámější český hrad nabízí prohlídky celoročně

Karlštejn patří bezesporu mezi nejznámější hrady v České republice. Nyní lze navíc hrad navštívit bez množství turistů, proto by byla škoda hrad během pobytu nenavštívit. Prohlídky se nabízejí celoročně, během podzimu jsou v nabídce dva prohlídkové okruhy. Jeden se týká soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV., druhý okruh zahrnuje posvátné prostory včetně kaple sv. Kříže, která byla kulisou ve známém muzikálu Noc na Karlštejně. Hrad ale můžete poznat také netradičně, bez průvodce ve vlastním tempu. Vstupenky na veškeré okruhy si můžete zajistit online na stránkách hradu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com