Portrét nemusí zdobit jen zámecké chodby

Blíží se čas dovolených a s nimi věčné téma, kam se vydat, abychom si jí užili, odpočinuli, nabrali novou sílu a přivezli si ještě mnoho krásných zážitků a vzpomínek. Poslední dobou jsou velmi oblíbené toulky po naší republice. Není divu, vždyť je tu tolik krásných míst. Z některých můžeme nasávat nejen příjemnou atmosféru, ale i kus historie.

Dovolená mezi portréty slavných šlechticů

Strávit rodinnou dovolenou na zámku nebo hradu není v dnešní době nic nemožného. Navíc se na našich hradech a zámcích odehrávají stovky znamenitých akcí, které dokážou přitáhnout nejen specializované odborníky, ale i právě rodiny s dětmi nebo třeba i prarodiče s vnoučaty. Pravdou je, že někdo se jen zastaví na prohlídku, ale někteří si rovnou vyzkouší, jaké je to být šlechticem, když v zámeckém apartmá stráví noc plnou zážitků. Stejně tak může být pro vás zážitkem a trvalou vzpomínkou vlastní obraz ze zámku.

 

Barokní zámek je otevřen nejen pro princezny

Jedním z velmi zajímavých míst pro rodinnou dovolenou je samotný Zámek Potštejn. Nejen, že zde můžeme prožít nezapomenutelný pobyt přímo na zámku, ale také budeme na chvíli jako v samotné pohádce. Ono to zase není těžké, prohlídky jsou zde připravené v kostýmech a přizpůsobené i nejmenším návštěvníkům.

Kdo si domů z dovolené může dovolit přivézt vlastní obraz?

Samozřejmě, jaká by to byla princezna nebo princ bez šlechtického portrétu? Je pravdou, že fotografie si z navštěvovaných míst pořizujeme vcelku běžně.
Ale vlastní obraz? To skutečně není moc obvyklé. Nicméně i to je možné, stačí si objednat soukromého malíře, například z firmy Vivart, který vytvoří po domluvě několik rodinných portrétů nebo rovnou obrazů. Stačí si vybrat vhodné místo k malování, například v zámecké zahradě nebo poblíž jiných historických staveb, posadit se a nechat Vladimíra Valentu malovat.

Rodinné obrazy se dědí z generace na generaci. Jednou i tato série bude nejen vaší vzpomínkou na příjemnou dovolenou, ale zároveň rodinným dědictvím, které hned tak nikdo nevlastní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Romantický pobyt na zámku s Bumbu

Žijeme v době, která je plná možností. Můžeme vycestovat prakticky kamkoliv do zahraničí, a určit si kde a jak strávíme dovolenou. Ale zároveň můžeme rovnou zažít romantický pobyt v historických sídlech. Na chvíli proniknout do zámeckých komnat našich předků a nasávat atmosféru šlechticů. A co s tím má společného Bumbu? Ten nám může dělat společnost. Bumbu má s historií […]

Žádný komentář

Víte o tom, že na zámku Úsobí můžete i rybařit?

Ano, je to tak, pobyt na zámku Úsobí si můžete zpříjemnit chytáním ryb na rybníku Panský. Rybník Panský je hned vedle zámku Úsobí. Pokud nejste rybáři s vybavením, budete základní vybavení pro začínajícího rybáře potřebovat. Jestli jste se rozhodli začít s novým koníčkem, rybařením, nemůžeme dělat nic jiného, že vám tento krok vřele doporučit. Chytání ryb […]

Žádný komentář
Booking.com