fbpx

Romantická noc nejen pro novomanžele v Krumlovské Věži

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Na skalním výběžku nad řekou Vltavou se hrdě tyčí monumentální areál hradu a zámku Český Krumlov. Je nazýván perlou jižních Čech. Vznikl z původní malé tvrze. Mnohem později z této tvrze vzniklo gigantické šlechtické sídlo, které patří k nejrozsáhlejším v Evropě.

Jen kousek od zámku se nachází okrouhlá nárožní věž, která ukrývala střílny. V roce 1805 byla bašta přebudována na byt hlídače.

Romantická noc v Krumlovské Věži, je poměrně dost velkým zážitkem pro celou rodinu.

Krumlovská Věž si zachovala svoji historickou hodnotu

Zámecké sídlo má mnoho různých míst, které stojí za návštěvu. Možná proto je Český Krumlov tak oblíbeným místem pro cizince. Navíc se zde můžete setkat přímo s hradní stráží, stejně tak jako ji znáte z Prahy nebo snad Londýna. Není to tak, že by strážila nějakou královskou rodinu nebo snad významnou osobnost. Je to zkrátka tradice, kterou se snaží skupina dobrovolníků plně obnovit. Tudíž i u Krumlovské Věže se s nimi můžete běžně setkat.

Tato stavba si prošla určitou modernizací, ale naštěstí se dostala do rukou majitelům, kteří se rozhodli provést kompletní rekonstrukci. Tentokrát tak, aby na hosty dýchala její historie a přitom zde mohli prožít dokonalý luxus, ale s jasným nádechem staré doby.

Jedinečný zážitek

Noc v Krumlovské Věži skutečně poskytne zážitek, který nikde jinde nezažijete. Pokud tedy nebudete mít výjimečné štěstí. V celé Evropě jsou pouze další dvě podobné strážné věže, kde se můžete ubytovat a prožít tak noc plnou dobrodružství.

Díky zážitkovému kupónu si můžete pobyt snadno zakoupit a provést rezervaci podle potřeby.

Prožít tak noc v 500 let staré Krumlovské Věži je pro každého na dosah.

 

One thought on “Romantická noc nejen pro novomanžele v Krumlovské Věži”

  1. rojak says:

    Na hradu a zámku v Českém Krumlově jsem byl několikrát. V dětství jsme tam jezdívali na prázdniny a byl jsem tam i půl roku na vojně. Je to krásná památka a ne zbytečně je zařazena do památek Unesco.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com