fbpx

Se psem na zámek – připravte si vodítka, vyrážíme mezi lidi

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Pokud se rozhodnete trávit se svým čtyřnohým parťákem volný čas také mimo váš domov, můžete vyrazit společně na výlet. A proč ne třeba rovnou na hrad nebo zámek. V Čechách se stále zvyšuje počet míst, kde jsou vaši pejsci vítáni. Existuje tak i řada hradů a zámků, na které se můžete směle vydat i se svým psím kamarádem. Nezapomeňte myslet na to, abyste s sebou vzali na výlet náhubek a vodítko pro psa.

HRADY A ZÁMKY, KTERÉ VÁS UVÍTAJÍ I S VAŠÍM PEJSKEM

Jedním z hradů, na kterém vás s vaším pejskem vřele přivítají, je hrad Kost. Vstup se psem je na Kosti povolen na všechny prohlídkové okruhy. Svého pejska tak s sebou můžete vzít na hodinovou exkurzi středověké mučírny, do hradního paláce nebo černé kuchyně.

Náhubek pro psa

Po celou dobu prohlídky jste samozřejmě odpovědný za chování vašeho psa a také za udržení čistoty v areálu hradu. I z tohoto důvodu je lepší mít s sebou na prohlídku náhubek pro psa.
Vzhledem k tomu, že jsou k dostání i varianty fixačních náhubků vyrobených z nylonu, vašemu pejskovi bude tato verze o něco příjemnější, než klasický kovový náhubek. Stejně tak by, díky těmto náhubkům, neměl váš čtyřnohý kamarád budit rozruch u ostatních návštěvníků.

HRAD SVOJANOV

S neobyčejně vstřícným přístupem k vašim pejskům se můžete setkat na hradě Svojanov, který přišel v roce 2014 se zcela unikátní akcí s názvem “Hrad pejskům”. S vaším psím miláčkem tak můžete vyrazit do hradních zahrad, nebo absolvovat zdarma jakoukoliv expozici hradu. Nezapomeňte s sebou vzít akorát vodítko pro psa. V hradní restauraci se dočkáte i speciálního psího menu.

NETROUFÁTE SI VZÍT SVÉHO PEJSKA S SEBOU PŘÍMO NA PROHLÍDKU?

Vodítko pro psa na zámek

Také ne všechny hrady a zámky jsou návštěvě vnitřních prostor se psem nakloněné tak, jako např. již zmíněný hrad Kost nebo Svojanov. Nabízí se tak možnost návštěvy celé řady hradních a zámeckých parků. Na některých místech můžete vstoupit se psy i na nádvoří. Vodítka pro psy by měly být ve všech vnitřních prostorách, ale i na místech s větší koncentrací ostatních návštěvníků, samozřejmostí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com