fbpx

Se psem na zámek – připravte si vodítka, vyrážíme mezi lidi

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Pokud se rozhodnete trávit se svým čtyřnohým parťákem volný čas také mimo váš domov, můžete vyrazit společně na výlet. A proč ne třeba rovnou na hrad nebo zámek. V Čechách se stále zvyšuje počet míst, kde jsou vaši pejsci vítáni. Existuje tak i řada hradů a zámků, na které se můžete směle vydat i se svým psím kamarádem. Nezapomeňte myslet na to, abyste s sebou vzali na výlet náhubek a vodítko pro psa.

HRADY A ZÁMKY, KTERÉ VÁS UVÍTAJÍ I S VAŠÍM PEJSKEM

Jedním z hradů, na kterém vás s vaším pejskem vřele přivítají, je hrad Kost. Vstup se psem je na Kosti povolen na všechny prohlídkové okruhy. Svého pejska tak s sebou můžete vzít na hodinovou exkurzi středověké mučírny, do hradního paláce nebo černé kuchyně.

Náhubek pro psa

Po celou dobu prohlídky jste samozřejmě odpovědný za chování vašeho psa a také za udržení čistoty v areálu hradu. I z tohoto důvodu je lepší mít s sebou na prohlídku náhubek pro psa.
Vzhledem k tomu, že jsou k dostání i varianty fixačních náhubků vyrobených z nylonu, vašemu pejskovi bude tato verze o něco příjemnější, než klasický kovový náhubek. Stejně tak by, díky těmto náhubkům, neměl váš čtyřnohý kamarád budit rozruch u ostatních návštěvníků.

HRAD SVOJANOV

S neobyčejně vstřícným přístupem k vašim pejskům se můžete setkat na hradě Svojanov, který přišel v roce 2014 se zcela unikátní akcí s názvem “Hrad pejskům”. S vaším psím miláčkem tak můžete vyrazit do hradních zahrad, nebo absolvovat zdarma jakoukoliv expozici hradu. Nezapomeňte s sebou vzít akorát vodítko pro psa. V hradní restauraci se dočkáte i speciálního psího menu.

NETROUFÁTE SI VZÍT SVÉHO PEJSKA S SEBOU PŘÍMO NA PROHLÍDKU?

Vodítko pro psa na zámek

Také ne všechny hrady a zámky jsou návštěvě vnitřních prostor se psem nakloněné tak, jako např. již zmíněný hrad Kost nebo Svojanov. Nabízí se tak možnost návštěvy celé řady hradních a zámeckých parků. Na některých místech můžete vstoupit se psy i na nádvoří. Vodítka pro psy by měly být ve všech vnitřních prostorách, ale i na místech s větší koncentrací ostatních návštěvníků, samozřejmostí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Se psem na zámek – připravte si vodítka, vyrážíme mezi lidi

Pokud se rozhodnete trávit se svým čtyřnohým parťákem volný čas také mimo váš domov, můžete vyrazit společně na výlet. A proč ne třeba rovnou na hrad nebo zámek. V Čechách se stále zvyšuje počet míst, kde jsou vaši pejsci vítáni. Existuje tak i řada hradů a zámků, na které se můžete směle vydat i se […]

0 comments

? Dovolená na zámku: 7 zámeckých hotelů se skvělými výlety po okolí

Poslední možnost si rezervovat ubytování na zámku. Pojďte si letošní ? prázdniny užít v prostředí českých hradů a zámků, které nabízí neodolatelné prostředí s historickým nádechem a jedinečnou okolní přírodou. Vezměte rodinu nebo svoji drahou polovičku a užijte si ubytování jako šlechtici. Mrkněte na těchto 7 tipů, které mají stále volné pokoje ve svých zámeckých […]

0 comments
Booking.com