Chcete prožít nezapomenutelnou svatbu na zámku Konopiště?

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Kdo by neznal pohádku ,,Jak se budí princezny“, film ,,Jáchyme hoď ho sdo stroje“, nebo Járu Cimrmana a povedený kousek ,,Ležící spící“.
Ve všech těchto filmových skvostech figuroval i zámek Konopiště.

Zámek leží ve Středočeské kraji nedaleko Benešova a je prosulý především loveckými trofejemi následníka trůnu Ferninande d´Este. Mimo trofeje se návštěvník může pokochat také zachovalými interiéry arcivévodské rodiny a dozvědět se o životě habsburského rodu.

Za současnou podobu zámku může již zmíněný Ferdinand d´Este, který koupil zámek v r.1896 a nechal jej přestavět. Zvelebil i okolní prostředí a přetvořil jej ve skvostný krajinářský park.
Na ploše původní barokní zahrady nechal zřídit proslulou Růžovou zahradu s krásnými skleníky.

Svatba na zámku Konopiště

Chcete-li zažít skutečně romantickou svatbu spojenou s příběhem opravdové lásky arcivévody Františka Ferdinanda d´Este a jeho osudové ženy Žofie Chotkové, bude zámek Konopiště ideální volbou.

V prostorách zámku je možné uzavřít jak občanský, tak i církvení sňatek. Výběr konkrétního svatebního místa je poměrně rozsáhlý.

Pro svatební obřad na zámku máte na výběr z několika míst:

  • svatební salonek
  • kaple sv.Huberta
  • Růžová zahrada
  • terasa u Diany nebo U panen

Doba trvání pronájmu je ve všech zmíněných prostorách stanovena na 45minut a zaplatíte průměrně od 6.900,- Kč – 10.890,- Kč s tím, že nejvíce peněz dáte za kapli sv.Huberta, ale také se sem vejde oproti jiným místům až 100 svatebčanů.
Úřední záležitosti spojené se svatbou za vás vyřídí matrika Městského úřadu v Benešově.

Kde uspořádat svatební hostinu?

V přilehlém areálu se nachází tři restaurace ze kterých můžete pro svatební hostinu vybírat. Jedná se o Restauraci Stará myslivna, kde si mimo jiné můžete pochutnat na exkluzivním kančím gulášku, zámeckou restauraci Konopiště a hotel Konopiště Nová myslivna.

Je zámek Konopiště daleko od vašeho bydliště? Prohlédněte si další možnosti na svatebním portálu Svatba na zámku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Chystáte se na dovolenou? Při cestování je důležité kvalitní cestovní pojištění

Aby vaše dovolená proběhla v klidu, v pohodě a hlavně bezpečně, je potřeba využít cestovního pojištění. To dnes už ví každý, kdo se chystá někam vycestovat. Je přitom jedno, zda plánujete nějakou exotiku, nebo to bude dovolená v Chorvatsku. Všude je nutno se pojistit pro případ nenadálých situací. A ty jsou nenadálé právě proto, že nikdy nevíte, […]

Žádný komentář

Brandy vs Whisky, vyznáte se v rozdílech těchto nápojů?

Pojďme se podívat na kvalitní alkohol zblízka a vysvětlit si rozdíly. Díky tomu si budete moci lépe vybrat takový mok, který vám bude zaručeně chutnat, nebo kterým potěšíte i své blízké. Kvalitně připravený destilát, který je navíc hezky zabalený se totiž výborně hodí jako dárek ke slavnostním příležitostem jako jsou narozeniny, svatby, jmeniny nebo různá […]

Žádný komentář
Booking.com