fbpx

Chcete prožít nezapomenutelnou svatbu na zámku Konopiště?

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Kdo by neznal pohádku ,,Jak se budí princezny“, film ,,Jáchyme hoď ho sdo stroje“, nebo Járu Cimrmana a povedený kousek ,,Ležící spící“.
Ve všech těchto filmových skvostech figuroval i zámek Konopiště.

Zámek leží ve Středočeské kraji nedaleko Benešova a je prosulý především loveckými trofejemi následníka trůnu Ferninande d´Este. Mimo trofeje se návštěvník může pokochat také zachovalými interiéry arcivévodské rodiny a dozvědět se o životě habsburského rodu.

Za současnou podobu zámku může již zmíněný Ferdinand d´Este, který koupil zámek v r.1896 a nechal jej přestavět. Zvelebil i okolní prostředí a přetvořil jej ve skvostný krajinářský park.
Na ploše původní barokní zahrady nechal zřídit proslulou Růžovou zahradu s krásnými skleníky.

Svatba na zámku Konopiště

Chcete-li zažít skutečně romantickou svatbu spojenou s příběhem opravdové lásky arcivévody Františka Ferdinanda d´Este a jeho osudové ženy Žofie Chotkové, bude zámek Konopiště ideální volbou.

V prostorách zámku je možné uzavřít jak občanský, tak i církvení sňatek. Výběr konkrétního svatebního místa je poměrně rozsáhlý.

Pro svatební obřad na zámku máte na výběr z několika míst:

  • svatební salonek
  • kaple sv.Huberta
  • Růžová zahrada
  • terasa u Diany nebo U panen

Doba trvání pronájmu je ve všech zmíněných prostorách stanovena na 45minut a zaplatíte průměrně od 6.900,- Kč – 10.890,- Kč s tím, že nejvíce peněz dáte za kapli sv.Huberta, ale také se sem vejde oproti jiným místům až 100 svatebčanů.
Úřední záležitosti spojené se svatbou za vás vyřídí matrika Městského úřadu v Benešově.

Kde uspořádat svatební hostinu?

V přilehlém areálu se nachází tři restaurace ze kterých můžete pro svatební hostinu vybírat. Jedná se o Restauraci Stará myslivna, kde si mimo jiné můžete pochutnat na exkluzivním kančím gulášku, zámeckou restauraci Konopiště a hotel Konopiště Nová myslivna.

Je zámek Konopiště daleko od vašeho bydliště? Prohlédněte si další možnosti na svatebním portálu Svatba na zámku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com