Ubytování na zámku Skalice v Jižních Čechách s rybařením

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

I na zámku Skalice můžete chytat ryby

Ne na všech, přesto se najde ubytování na zámku, kde je součástí i rybník, kde můžete chytat ryby.

Na to, aby jste mohli začít chytat ryby, potřebujete základní vybavení pro začínajícího rybáře

Pokud jste se rozhodli začít s novým koníčkem v oblasti rybaření, nemůžeme dělat nic jiného, že vám tento krok vřele doporučit. Lovení ryb je skvělým způsobem, jak se s přáteli odreagovat a zároveň u toho relaxovat. Jestli jste zatím ještě nepřemýšleli o tom, jaké vybavení je k tomuto koníčku třeba, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Dozvíte se totiž cenné informace, které vám v začátcích opravdu pomohou a usnadní vám cestu ke zdokonalení v dané oblasti.

Bez čeho se jako začínající rybář neobejdete

  • prut, naviják, vlasec
  • háčky, peán
  • podběrák, podložka
  • další rybářské drobnosti

Bez prutu se jako rybář samozřejmě neobejdete.

Ještě předtím, než do nějakého investujete, je ovšem důležité ujasnit si, jaké ryby vlastně hodláte lovit. Na kapry totiž potřebujete jiné rybářské vybavení než na pstruhy.Pokud kupujete prut na kapry, měl by být spolehlivý, lehký a s dobrou akcí. Zkrátka je potřeba si ujasnit své cíle a podle toho směřovat nákup

Naviják na kaprový prut  je další veledůležitou potřebou každého rybáře. Mezi neoblíbenější patří naviják s přední brzdou. Na trhu naleznete ale i naviják se zadní brzdou, který se mnohem jednodušeji nastavuje. Ti nejlepší pak pracují s navijáky muškařskými. Na kapry se zas hodí naviják s volnoběžnou brzdou.

Vlasec by měl být dostatečně pevný a odolný, aby vydržel nápor při tahání ryby z vody. V ideálním případě se vyplatí investovat do maskovaného. Háčků je potřeba mít v zásobě opravdu dostatek, protože se jedná o příslušenství, které podléhá zkáze a značným ztrátám. Každá ryba navíc vyžaduje háček jiný. Peán je s háčky úzce spojený, protože slouží k jejich vytahování z rybí tlamy.

Bez podběráku a podložky ani ránu

Bez podběráku to samozřejmě také nepůjde, protože jak jinak byste chtěli rybu vytáhnout z vody? A když rybu vytáhnete, musíte ji mít kam položit, abyste jí následně mohli rychle zbavit háčku. To provedete právě na podložce. Bez všech těchto věcí se ve svých začátcích jednoduše neobejdete.

Ubytování s rybařením si můžete rezervovat na zámku Skalice v Jižních Čechách.

 

Jeden komentář u “Ubytování na zámku Skalice v Jižních Čechách s rybařením”

  1. rojak napsal:

    Jet takhle s manželkou na pobyt na zámku a utéct chytat ryby, to bych to asi pěkně schytal. To spíše si udělat pánskou jízdu. To by byla jiná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Víkendový pobyt na zámku Sobotín s lyžováním

Zimní sezóna pomalu, ale jistě začíná. Co takhle strávit pár dní v luxusu a ještě si skvěle zalyžovat? Víkendový pobyt na zámku Sobotín nabízí obojí. Užijte si lyžování a exkluzivní pobyt na zámku Sobotín Resort se nachází v malebně čisté přírodě v Jeseníku a snoubí v sobě luxusní ubytování v nově rekonstruovaných pokojích s širokými […]

Žádný komentář
Zámek Telč

Zámek v Telči čeká rekonstrukce

Hojně navštěvovaný zámek Telč čeká rozsáhlá rekonstrukce. Bude se týkat části gotického hradua  jeho sklepů kaplí i interiérů. Úprav se dočká také zámecké muzeum, zahrada a rozvody technických sítí. Díky rekonstrukci bude možné navštívit zámecké muzeum celoročně a ne jen od dubna do října, jak je tomu nyní. Dokončení rekonstrukce je plánováno na červen 2022. […]

Žádný komentář
Booking.com