Ubytování na zámku Skalice v Jižních Čechách s rybařením

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

I na zámku Skalice můžete chytat ryby

Ne na všech, přesto se najde ubytování na zámku, kde je součástí i rybník, kde můžete chytat ryby.

Na to, aby jste mohli začít chytat ryby, potřebujete základní vybavení pro začínajícího rybáře

Pokud jste se rozhodli začít s novým koníčkem v oblasti rybaření, nemůžeme dělat nic jiného, že vám tento krok vřele doporučit. Lovení ryb je skvělým způsobem, jak se s přáteli odreagovat a zároveň u toho relaxovat. Jestli jste zatím ještě nepřemýšleli o tom, jaké vybavení je k tomuto koníčku třeba, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Dozvíte se totiž cenné informace, které vám v začátcích opravdu pomohou a usnadní vám cestu ke zdokonalení v dané oblasti.

Bez čeho se jako začínající rybář neobejdete

  • prut, naviják, vlasec
  • háčky, peán
  • podběrák, podložka
  • další rybářské drobnosti

Bez prutu se jako rybář samozřejmě neobejdete.

Ještě předtím, než do nějakého investujete, je ovšem důležité ujasnit si, jaké ryby vlastně hodláte lovit. Na kapry totiž potřebujete jiné rybářské vybavení než na pstruhy.Pokud kupujete prut na kapry, měl by být spolehlivý, lehký a s dobrou akcí. Zkrátka je potřeba si ujasnit své cíle a podle toho směřovat nákup

Naviják na kaprový prut  je další veledůležitou potřebou každého rybáře. Mezi neoblíbenější patří naviják s přední brzdou. Na trhu naleznete ale i naviják se zadní brzdou, který se mnohem jednodušeji nastavuje. Ti nejlepší pak pracují s navijáky muškařskými. Na kapry se zas hodí naviják s volnoběžnou brzdou.

Vlasec by měl být dostatečně pevný a odolný, aby vydržel nápor při tahání ryby z vody. V ideálním případě se vyplatí investovat do maskovaného. Háčků je potřeba mít v zásobě opravdu dostatek, protože se jedná o příslušenství, které podléhá zkáze a značným ztrátám. Každá ryba navíc vyžaduje háček jiný. Peán je s háčky úzce spojený, protože slouží k jejich vytahování z rybí tlamy.

Bez podběráku a podložky ani ránu

Bez podběráku to samozřejmě také nepůjde, protože jak jinak byste chtěli rybu vytáhnout z vody? A když rybu vytáhnete, musíte ji mít kam položit, abyste jí následně mohli rychle zbavit háčku. To provedete právě na podložce. Bez všech těchto věcí se ve svých začátcích jednoduše neobejdete.

Ubytování s rybařením si můžete rezervovat na zámku Skalice v Jižních Čechách.

 

One thought on “Ubytování na zámku Skalice v Jižních Čechách s rybařením”

  1. rojak napsal:

    Jet takhle s manželkou na pobyt na zámku a utéct chytat ryby, to bych to asi pěkně schytal. To spíše si udělat pánskou jízdu. To by byla jiná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Chcete prožít nezapomenutelnou svatbu na zámku Konopiště?

Kdo by neznal pohádku ,,Jak se budí princezny“, film ,,Jáchyme hoď ho sdo stroje“, nebo Járu Cimrmana a povedený kousek ,,Ležící spící“. Ve všech těchto filmových skvostech figuroval i zámek Konopiště. Zámek leží ve Středočeské kraji nedaleko Benešova a je prosulý především loveckými trofejemi následníka trůnu Ferninande d´Este. Mimo trofeje se návštěvník může pokochat také […]

Žádný komentář

Výběr nejlepších SPA pobytů v Jihomoravském kraji

SPA Resort Lednice se může statusem „lázně“ pyšnit od roku 2009, jedná se tedy o nejmladší lázně v naší zemi. Jejich specialitou je léčivá jodová mořská voda, svým složením jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě, pro kterou wellness pobyty v tomto resortu vyhledává mnoho klientů. Jodová mořská voda je velmi bohatá na minerální látky […]

Žádný komentář
Booking.com