fbpx

Ubytování na zámku Skalice v Jižních Čechách s rybařením

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

I na zámku Skalice můžete chytat ryby

Ne na všech, přesto se najde ubytování na zámku, kde je součástí i rybník, kde můžete chytat ryby.

Na to, aby jste mohli začít chytat ryby, potřebujete základní vybavení pro začínajícího rybáře

Pokud jste se rozhodli začít s novým koníčkem v oblasti rybaření, nemůžeme dělat nic jiného, že vám tento krok vřele doporučit. Lovení ryb je skvělým způsobem, jak se s přáteli odreagovat a zároveň u toho relaxovat. Jestli jste zatím ještě nepřemýšleli o tom, jaké vybavení je k tomuto koníčku třeba, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Dozvíte se totiž cenné informace, které vám v začátcích opravdu pomohou a usnadní vám cestu ke zdokonalení v dané oblasti.

Bez čeho se jako začínající rybář neobejdete

  • prut, naviják, vlasec
  • háčky, peán
  • podběrák, podložka
  • další rybářské drobnosti

Bez prutu se jako rybář samozřejmě neobejdete.

Ještě předtím, než do nějakého investujete, je ovšem důležité ujasnit si, jaké ryby vlastně hodláte lovit. Na kapry totiž potřebujete jiné rybářské vybavení než na pstruhy.Pokud kupujete prut na kapry, měl by být spolehlivý, lehký a s dobrou akcí. Zkrátka je potřeba si ujasnit své cíle a podle toho směřovat nákup

Naviják na kaprový prut  je další veledůležitou potřebou každého rybáře. Mezi neoblíbenější patří naviják s přední brzdou. Na trhu naleznete ale i naviják se zadní brzdou, který se mnohem jednodušeji nastavuje. Ti nejlepší pak pracují s navijáky muškařskými. Na kapry se zas hodí naviják s volnoběžnou brzdou.

Vlasec by měl být dostatečně pevný a odolný, aby vydržel nápor při tahání ryby z vody. V ideálním případě se vyplatí investovat do maskovaného. Háčků je potřeba mít v zásobě opravdu dostatek, protože se jedná o příslušenství, které podléhá zkáze a značným ztrátám. Každá ryba navíc vyžaduje háček jiný. Peán je s háčky úzce spojený, protože slouží k jejich vytahování z rybí tlamy.

Bez podběráku a podložky ani ránu

Bez podběráku to samozřejmě také nepůjde, protože jak jinak byste chtěli rybu vytáhnout z vody? A když rybu vytáhnete, musíte ji mít kam položit, abyste jí následně mohli rychle zbavit háčku. To provedete právě na podložce. Bez všech těchto věcí se ve svých začátcích jednoduše neobejdete.

Ubytování s rybařením si můžete rezervovat na zámku Skalice v Jižních Čechách.

 

One thought on “Ubytování na zámku Skalice v Jižních Čechách s rybařením”

  1. rojak says:

    Jet takhle s manželkou na pobyt na zámku a utéct chytat ryby, to bych to asi pěkně schytal. To spíše si udělat pánskou jízdu. To by byla jiná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com