Wellness pobyty a SPA pobyty. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

S rozvojem technologií a internetu mají lidé mnohem snazší přístup k informacím.

I díky tomu roste zájem o zdravý životní styl. A kvalitní strava a pohyb jsou jeho základními stavebními kameny. Občas je ale potřeba svoji rutinu přerušit a vyzkoušet něco jiného. A to je chvíle, kdy přicházejí na scénu SPA pobyty a wellness pobyty.

Wellness jako životní styl

Oba výše zmiňované termíny působí jako jedna tatáž aktivita, výrazně se ale liší. Wellness bychom totiž mohli definovat jako cvičení, kterým se snažíme dosáhnout perfektní rovnováhy mezi myslí a tělem. Slovo wellness je totiž pouhým spojením anglického well-being (mít se dobře) a fitness (kondice, zdatnost, zdraví). Abychom tedy naplnili význam tohoto termínu, stačí zdravě jíst, pravidelně cvičit a užívat si aktivit, které nás naplňují.

Wellness pobyty tedy skloubí všechny výše zmíněné prvky a zabalí je do jednoho balíčku. Těšit se tak můžete na kvalitní jídlo v průběhu celého dne, masáže a sportovní aktivity (například bazén a procházky v přírodě).

Wellness pobyty s masáží

SPA procedůry aneb léčba vodou

Abychom zjistili, co SPA vlastně znamená, musíme opět zapátrat po spojení, která tato slovo tvoří. Tentokrát se dostáváme k trojici „Sanus per aquam“, což v překladu znamená „zdraví skrze vodu“.

SPA pobyty tak zahrnují zejména koupele s příměsí léčivých olejů či bylinek, čokoládové procedury nebo manikury. Toho si můžete užít s asistencí příjemného personálu a v klidné části města.

Zdraví skrze vodu

Kam vyrazit za zdravím, kde si užít SPA pobyty?

Abyste si odpočinuli a načerpali nové síly, nemusíte si vyhrazovat několik týdnů. Vhodný je například víkendový wellness pobyt.

Lázeňské město Luhačovice nabídne hned několik možností, kde si užít SPA pobyty a odpočinout si od běžných starostí. Relaxovat a odpočívat v přírodě, hýčkat své tělo  blahodárnými účinky spa procedur.

Během dvou dnů si užijete masáže, saunu či koupele v příjemném hotelu obklopeném krásnou přírodou.
V tomto termínu můžete využít nejen zdejších služeb, ale také vyrazit na procházku či krátkou prohlídku města s ochutnávkou zdejších specialit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Chcete prožít nezapomenutelnou svatbu na zámku Konopiště?

Kdo by neznal pohádku ,,Jak se budí princezny“, film ,,Jáchyme hoď ho sdo stroje“, nebo Járu Cimrmana a povedený kousek ,,Ležící spící“. Ve všech těchto filmových skvostech figuroval i zámek Konopiště. Zámek leží ve Středočeské kraji nedaleko Benešova a je prosulý především loveckými trofejemi následníka trůnu Ferninande d´Este. Mimo trofeje se návštěvník může pokochat také […]

Žádný komentář

Výběr nejlepších SPA pobytů v Jihomoravském kraji

SPA Resort Lednice se může statusem „lázně“ pyšnit od roku 2009, jedná se tedy o nejmladší lázně v naší zemi. Jejich specialitou je léčivá jodová mořská voda, svým složením jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě, pro kterou wellness pobyty v tomto resortu vyhledává mnoho klientů. Jodová mořská voda je velmi bohatá na minerální látky […]

Žádný komentář
Booking.com