Wellness pobyty a SPA pobyty. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

S rozvojem technologií a internetu mají lidé mnohem snazší přístup k informacím.

I díky tomu roste zájem o zdravý životní styl. A kvalitní strava a pohyb jsou jeho základními stavebními kameny. Občas je ale potřeba svoji rutinu přerušit a vyzkoušet něco jiného. A to je chvíle, kdy přicházejí na scénu SPA pobyty a wellness pobyty.

Wellness jako životní styl

Oba výše zmiňované termíny působí jako jedna tatáž aktivita, výrazně se ale liší. Wellness bychom totiž mohli definovat jako cvičení, kterým se snažíme dosáhnout perfektní rovnováhy mezi myslí a tělem. Slovo wellness je totiž pouhým spojením anglického well-being (mít se dobře) a fitness (kondice, zdatnost, zdraví). Abychom tedy naplnili význam tohoto termínu, stačí zdravě jíst, pravidelně cvičit a užívat si aktivit, které nás naplňují.

Wellness pobyty tedy skloubí všechny výše zmíněné prvky a zabalí je do jednoho balíčku. Těšit se tak můžete na kvalitní jídlo v průběhu celého dne, masáže a sportovní aktivity (například bazén a procházky v přírodě).

Wellness pobyty s masáží

SPA procedůry aneb léčba vodou

Abychom zjistili, co SPA vlastně znamená, musíme opět zapátrat po spojení, která tato slovo tvoří. Tentokrát se dostáváme k trojici „Sanus per aquam“, což v překladu znamená „zdraví skrze vodu“.

SPA pobyty tak zahrnují zejména koupele s příměsí léčivých olejů či bylinek, čokoládové procedury nebo manikury. Toho si můžete užít s asistencí příjemného personálu a v klidné části města.

Zdraví skrze vodu

Kam vyrazit za zdravím, kde si užít SPA pobyty?

Abyste si odpočinuli a načerpali nové síly, nemusíte si vyhrazovat několik týdnů. Vhodný je například víkendový wellness pobyt.

Lázeňské město Luhačovice nabídne hned několik možností, kde si užít SPA pobyty a odpočinout si od běžných starostí. Relaxovat a odpočívat v přírodě, hýčkat své tělo  blahodárnými účinky spa procedur.

Během dvou dnů si užijete masáže, saunu či koupele v příjemném hotelu obklopeném krásnou přírodou.
V tomto termínu můžete využít nejen zdejších služeb, ale také vyrazit na procházku či krátkou prohlídku města s ochutnávkou zdejších specialit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Chystáte se na dovolenou? Při cestování je důležité kvalitní cestovní pojištění

Aby vaše dovolená proběhla v klidu, v pohodě a hlavně bezpečně, je potřeba využít cestovního pojištění. To dnes už ví každý, kdo se chystá někam vycestovat. Je přitom jedno, zda plánujete nějakou exotiku, nebo to bude dovolená v Chorvatsku. Všude je nutno se pojistit pro případ nenadálých situací. A ty jsou nenadálé právě proto, že nikdy nevíte, […]

Žádný komentář

Brandy vs Whisky, vyznáte se v rozdílech těchto nápojů?

Pojďme se podívat na kvalitní alkohol zblízka a vysvětlit si rozdíly. Díky tomu si budete moci lépe vybrat takový mok, který vám bude zaručeně chutnat, nebo kterým potěšíte i své blízké. Kvalitně připravený destilát, který je navíc hezky zabalený se totiž výborně hodí jako dárek ke slavnostním příležitostem jako jsou narozeniny, svatby, jmeniny nebo různá […]

Žádný komentář
Booking.com