fbpx

Wellness pobyty a SPA pobyty. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

S rozvojem technologií a internetu mají lidé mnohem snazší přístup k informacím.

I díky tomu roste zájem o zdravý životní styl. A kvalitní strava a pohyb jsou jeho základními stavebními kameny. Občas je ale potřeba svoji rutinu přerušit a vyzkoušet něco jiného. A to je chvíle, kdy přicházejí na scénu SPA pobyty a wellness pobyty.

Wellness jako životní styl

Oba výše zmiňované termíny působí jako jedna tatáž aktivita, výrazně se ale liší. Wellness bychom totiž mohli definovat jako cvičení, kterým se snažíme dosáhnout perfektní rovnováhy mezi myslí a tělem. Slovo wellness je totiž pouhým spojením anglického well-being (mít se dobře) a fitness (kondice, zdatnost, zdraví). Abychom tedy naplnili význam tohoto termínu, stačí zdravě jíst, pravidelně cvičit a užívat si aktivit, které nás naplňují.

Wellness pobyty tedy skloubí všechny výše zmíněné prvky a zabalí je do jednoho balíčku. Těšit se tak můžete na kvalitní jídlo v průběhu celého dne, masáže a sportovní aktivity (například bazén a procházky v přírodě).

Wellness pobyty s masáží

SPA procedůry aneb léčba vodou

Abychom zjistili, co SPA vlastně znamená, musíme opět zapátrat po spojení, která tato slovo tvoří. Tentokrát se dostáváme k trojici „Sanus per aquam“, což v překladu znamená „zdraví skrze vodu“.

SPA pobyty tak zahrnují zejména koupele s příměsí léčivých olejů či bylinek, čokoládové procedury nebo manikury. Toho si můžete užít s asistencí příjemného personálu a v klidné části města.

Zdraví skrze vodu

Kam vyrazit za zdravím, kde si užít SPA pobyty?

Abyste si odpočinuli a načerpali nové síly, nemusíte si vyhrazovat několik týdnů. Vhodný je například víkendový wellness pobyt.

Lázeňské město Luhačovice nabídne hned několik možností, kde si užít SPA pobyty a odpočinout si od běžných starostí. Relaxovat a odpočívat v přírodě, hýčkat své tělo  blahodárnými účinky spa procedur.

Během dvou dnů si užijete masáže, saunu či koupele v příjemném hotelu obklopeném krásnou přírodou.
V tomto termínu můžete využít nejen zdejších služeb, ale také vyrazit na procházku či krátkou prohlídku města s ochutnávkou zdejších specialit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com