fbpx

Terezčin zajímavý výlet na zámek Berchtold

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Zámek pochází ze 14. století. Měl mnoho majitelů a byl pojmenován podle hraběte Otokara Berchtolda. Zámek se nachází přímo ve Vidovicích, která je součástí obce Kunice nedaleko od Velkých Popovic ve Středočeském kraji.

zámek Berchtold

Najdete tam i Naučnou stezku přírodou, kde je i rybník Žlábky, přizpůsobený jak k rekreačnímu rybolovu, tak i ke koupání a je možné se projet po rybníku i na loďce.

Také mini Zoo se dětem hned zalíbí, jsou tam králíci, husy, prasátka, malé kozičky i holubi.

V zámku Berchtold najdete nejen hotel s ubytováním, ale i zámeckou restauraci a dětskou hernu. Jsou tam ale i výstavní prostory, kde jsou k vidění různé myslivecké trofeje, zbraně, kroje, staré hudební nástroje i archeologické nálezy. Hosté na zámku mohou využít i wellness centrum s vířivkou, saunou a s různými procedurami.

Lze využít i pěší výlety do okolí, nebo i na kolech, které si tam můžete půjčit a projet třeba všechny tři cyklostezky s různou náročností.
Naši se ale hlavně těšili na stálou expozici miniatur našich hradů a zámků v okolním parku. Je jich tam opravdu hodně, i když v létě, až by bylo více zeleně, bylo by to ještě hezčí. Z dálky byly miniatury super, zblízka by potřebovaly trochu údržbu. Prý se na to již chystají. Tento park je také známý jako „Dětský ráj“, přímo pohádková země s dost ošklivou čarodějnicí v perníkové chaloupce, strašidly, různými skřítky i čerty.

Na obrázku na netu se Terezce líbila, ale když Ježibabu viděla tam, tak se jí obloukem vyhnula. Je tam i jiné vyžití pro děti a různé zajímavosti, jako třeba dopravní hřiště či sportovní areál pro rodiče.

Možná, že se tam zase podívají, až bude dětský den, má tam vystupovat Michal z Kouzelné školky. To tam bude chtít jet i Nikolka, protože má Michala ráda.
Lada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Romantika přímo na zámku

Články k inspiraci

Čas na dovolenou

Jak najít čas na dovolenou na zámku? Začněte vhodným zaměstnáním

Dovolená na zámku nebo cestování za kulturou vám zní jako velmi pěkná písnička, ale kde na to vzít čas? A také peníze? Pokud vás tyto otázky trápí každý rok, může být na vině nevhodné a málo placené zaměstnání, ve kterém již roky setrváváte. Nastal čas na změnu? Povíme vám, jak na to. Stále stejné zaměstnání […]

0 comments
Hrad Karlštejn

Podzimní výlet v záplavě barev? Karlštejn láká na čistou přírodu i historii!

Kde můžete během podzimu volně dýchat? Utéct z Prahy sevřené karanténními opatření můžete do překrásné podzimní přírody oblasti Českého krasu. Jen na dohled od Prahy se totiž nachází malebná oblast s nedotčenou přírodou, kterou se line řeka Berounka a dominuje slovutný hrad Karlštejn. Z místních vyhlídek můžete obdivovat kouzla podzimního čarování nebo si projít místní naučné stezky. K návštěvě […]

0 comments
Booking.com