Terezčin zajímavý výlet na zámek Berchtold

Zapojte se do bonusového programu o dárkové poukazy

Zámek pochází ze 14. století. Měl mnoho majitelů a byl pojmenován podle hraběte Otokara Berchtolda. Zámek se nachází přímo ve Vidovicích, která je součástí obce Kunice nedaleko od Velkých Popovic ve Středočeském kraji.

zámek Berchtold

Najdete tam i Naučnou stezku přírodou, kde je i rybník Žlábky, přizpůsobený jak k rekreačnímu rybolovu, tak i ke koupání a je možné se projet po rybníku i na loďce.

Také mini Zoo se dětem hned zalíbí, jsou tam králíci, husy, prasátka, malé kozičky i holubi.

V zámku Berchtold najdete nejen hotel s ubytováním, ale i zámeckou restauraci a dětskou hernu. Jsou tam ale i výstavní prostory, kde jsou k vidění různé myslivecké trofeje, zbraně, kroje, staré hudební nástroje i archeologické nálezy. Hosté na zámku mohou využít i wellness centrum s vířivkou, saunou a s různými procedurami.

Lze využít i pěší výlety do okolí, nebo i na kolech, které si tam můžete půjčit a projet třeba všechny tři cyklostezky s různou náročností.
Naši se ale hlavně těšili na stálou expozici miniatur našich hradů a zámků v okolním parku. Je jich tam opravdu hodně, i když v létě, až by bylo více zeleně, bylo by to ještě hezčí. Z dálky byly miniatury super, zblízka by potřebovaly trochu údržbu. Prý se na to již chystají. Tento park je také známý jako „Dětský ráj“, přímo pohádková země s dost ošklivou čarodějnicí v perníkové chaloupce, strašidly, různými skřítky i čerty.

Na obrázku na netu se Terezce líbila, ale když Ježibabu viděla tam, tak se jí obloukem vyhnula. Je tam i jiné vyžití pro děti a různé zajímavosti, jako třeba dopravní hřiště či sportovní areál pro rodiče.

Možná, že se tam zase podívají, až bude dětský den, má tam vystupovat Michal z Kouzelné školky. To tam bude chtít jet i Nikolka, protože má Michala ráda.
Lada.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Chcete prožít nezapomenutelnou svatbu na zámku Konopiště?

Kdo by neznal pohádku ,,Jak se budí princezny“, film ,,Jáchyme hoď ho sdo stroje“, nebo Járu Cimrmana a povedený kousek ,,Ležící spící“. Ve všech těchto filmových skvostech figuroval i zámek Konopiště. Zámek leží ve Středočeské kraji nedaleko Benešova a je prosulý především loveckými trofejemi následníka trůnu Ferninande d´Este. Mimo trofeje se návštěvník může pokochat také […]

Žádný komentář

Výběr nejlepších SPA pobytů v Jihomoravském kraji

SPA Resort Lednice se může statusem „lázně“ pyšnit od roku 2009, jedná se tedy o nejmladší lázně v naší zemi. Jejich specialitou je léčivá jodová mořská voda, svým složením jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě, pro kterou wellness pobyty v tomto resortu vyhledává mnoho klientů. Jodová mořská voda je velmi bohatá na minerální látky […]

Žádný komentář
Booking.com