Zámecký hotel Štekl v Hluboké nad Vltavou nabízí víc, než jen zámecké pokoje

Zámek Hluboká nad Vltavou má bohatou historii a stárne do krásy

Jihočeský kraj má několik krásných zámků, hradů a různých tvrzí, kterými se po právu může pyšnit. Jen žádné nevyniká tak okouzlujícím stylem jako zrovna romantické sídlo na Hluboké.

Je pravdou, že si svoji slávu musel svým způsobem získat, jelikož zhruba v padesátých letech jej dokonce odborníci považovali za jakýsi úpadek šlechty. Možná proto posloužil tento neogotický zámek ve známé pohádce „Pyšná princezna“, jako nepřátelské půlnoční království.

Naštěstí pohádka měla dobrý konec a stejným způsobem dopadl i tento skvost, kdy v polovině 19. století mu vláda Schwarzenbergů poskytla kompletní přestavbu.

Dějiny zámku Hluboká jsou skryté pod zemí

Někdy by mohl namítnout, že šlechtické sídlo je příliš nové a tím pádem málo historické, podle uvedených údajů o přestavbě. Jenomže všechno je zcela jinak.

Zámek v Hluboké je vybudován na historických základech. Původní gotická tvrz zde stála již ve 13. století a na jejím místě byl později vybudovaný hrad, který podle historických záznamů patřil Karlu IV. Ten se poté přestavěl na zámek a sídlil zde španělský generál, než zde začal vládnout rod Schwarzenbergů.

Ti poté údajně povolali 300 dělníků, kteří sídlo zbourali a vystavěli do dnešní podoby.

Jméno tento zámek získal po studni, která má hloubku 120 metrů.

Ideální dovolená v jižních Čechách v zámeckém hotelu Štekl

Místní příroda a další nádherné památky přímo na Hluboké, ale i v jejím blízkém okolí rozhodně potěší nejednoho návštěvníka. Nedá se všechno stihnout projít v jeden den. Naprosto ideální je si zde udělat zázemí a z něho vycházet obdivovat okolní krásu.

A když jsme již v takové romantické oblasti, proč se nezkusit ubytovat v historické budově zámeckého hotelu Štekl, která je stejně stará jako zámek.

Dříve dokonce sloužila jako obydlí pro nejvyšší zámecké důstojníky. V dnešní době je to upravený zámecký hotel v těsné blízkosti samotného zámku.

Zámecký hotel Štekl nabízí víc, než jen zámecké pokoje

Chcete se na chvíli vžít do role šlechticů? Není žádný problém, stačí si zarezervovat některý z luxusních pokojů v prostorách zámeckého hotelu Štekl.

Všechny pokoje jsou vybaveny v romantickém zámeckém stylu s vlastní koupelnou, toaletou, televizí a dalším vybavením. Žijeme v moderní době, tak se bez ní neobejdeme ani zde a tak do zámeckých míst musíme pustit i Wi-Fi připojení.

To ale není všechno, co hotel nabízí. Prostory a reprezentační sály si lze pronajmout na oslavy, svatby, ale i firemní akce nebo obchodní jednání.

Součástí hotelu je restaurace Pánů z růže, kde nás mohou překvapit místní speciality.

Dále každý hotelový host má neomezený vstup do hotelového wellness, kde si může protáhnout tělo v bazénu s protiproudem, okusit solnou kabinu, vybrat si masáž podle vlastního uvážení a další.

Hotel Štekl připravil pro své zákazníky dárkové certifikáty

Na výběr jsou k dispozici různé kombinace dárkových balíčků

  • Pobytové balíčky obsahují vždy něco navíc, za výhodnou cenu a se zajímavou nabídkou. V nabídce je jich hned několik například s názvem Romantický víkend, Wellness víkend nebo Letní sen a další.
  • Dárkové poukazy lze uplatnit na všechny hotelové služby a jsou v různých cenových relacích. V tištěné formě mohou být velmi příjemným dárkem pro nejbližší.
  • Wellness poukazy zajistí vstup do odpočinkové zóny.
  • Poukázka na golfový stimulátor nebo bowling.

Na své dovolené si můžete užít nejen zámecké hotelové služby, ale ještě navštívit lovecký zámeček a vyhlášenou ZOO, což potěší právě ty nejmenší.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhlídkové lety

Vyberte si ze zážitků

Články k inspiraci

Jaký svatební obřad můžete uzavřít v České republice

V České republice manželství dvěma způsoby Prvním z nich je civilní svatební obřad na matrice, většinou na Obecním úřadě. Druhou možností je církevní svatební obřad v kostele. Oba způsoby, církevní i civilní svatební obřad jsou si před zákony České republiky rovny, ale každý z nich má různé podmínky a pravidla. Církevní svatební obřad má trochu jiné podmínky než civilní, […]

Žádný komentář

Romantický pobyt na zámku s Bumbu

Žijeme v době, která je plná možností. Můžeme vycestovat prakticky kamkoliv do zahraničí, a určit si kde a jak strávíme dovolenou. Ale zároveň můžeme rovnou zažít romantický pobyt v historických sídlech. Na chvíli proniknout do zámeckých komnat našich předků a nasávat atmosféru šlechticů. A co s tím má společného Bumbu? Ten nám může dělat společnost. Bumbu má s historií […]

Žádný komentář
Booking.com