Zámecký hotel Štekl v Hluboké nad Vltavou nabízí víc, než jen zámecké pokoje

Zámek Hluboká nad Vltavou má bohatou historii a stárne do krásy

Jihočeský kraj má několik krásných zámků, hradů a různých tvrzí, kterými se po právu může pyšnit. Jen žádné nevyniká tak okouzlujícím stylem jako zrovna romantické sídlo na Hluboké.

Je pravdou, že si svoji slávu musel svým způsobem získat, jelikož zhruba v padesátých letech jej dokonce odborníci považovali za jakýsi úpadek šlechty. Možná proto posloužil tento neogotický zámek ve známé pohádce „Pyšná princezna“, jako nepřátelské půlnoční království.

Naštěstí pohádka měla dobrý konec a stejným způsobem dopadl i tento skvost, kdy v polovině 19. století mu vláda Schwarzenbergů poskytla kompletní přestavbu.

Dějiny zámku Hluboká jsou skryté pod zemí

Někdy by mohl namítnout, že šlechtické sídlo je příliš nové a tím pádem málo historické, podle uvedených údajů o přestavbě. Jenomže všechno je zcela jinak.

Zámek v Hluboké je vybudován na historických základech. Původní gotická tvrz zde stála již ve 13. století a na jejím místě byl později vybudovaný hrad, který podle historických záznamů patřil Karlu IV. Ten se poté přestavěl na zámek a sídlil zde španělský generál, než zde začal vládnout rod Schwarzenbergů.

Ti poté údajně povolali 300 dělníků, kteří sídlo zbourali a vystavěli do dnešní podoby.

Jméno tento zámek získal po studni, která má hloubku 120 metrů.

Ideální dovolená v jižních Čechách v zámeckém hotelu Štekl

Místní příroda a další nádherné památky přímo na Hluboké, ale i v jejím blízkém okolí rozhodně potěší nejednoho návštěvníka. Nedá se všechno stihnout projít v jeden den. Naprosto ideální je si zde udělat zázemí a z něho vycházet obdivovat okolní krásu.

A když jsme již v takové romantické oblasti, proč se nezkusit ubytovat v historické budově zámeckého hotelu Štekl, která je stejně stará jako zámek.

Dříve dokonce sloužila jako obydlí pro nejvyšší zámecké důstojníky. V dnešní době je to upravený zámecký hotel v těsné blízkosti samotného zámku.

Zámecký hotel Štekl nabízí víc, než jen zámecké pokoje

Chcete se na chvíli vžít do role šlechticů? Není žádný problém, stačí si zarezervovat některý z luxusních pokojů v prostorách zámeckého hotelu Štekl.

Všechny pokoje jsou vybaveny v romantickém zámeckém stylu s vlastní koupelnou, toaletou, televizí a dalším vybavením. Žijeme v moderní době, tak se bez ní neobejdeme ani zde a tak do zámeckých míst musíme pustit i Wi-Fi připojení.

To ale není všechno, co hotel nabízí. Prostory a reprezentační sály si lze pronajmout na oslavy, svatby, ale i firemní akce nebo obchodní jednání.

Součástí hotelu je restaurace Pánů z růže, kde nás mohou překvapit místní speciality.

Dále každý hotelový host má neomezený vstup do hotelového wellness, kde si může protáhnout tělo v bazénu s protiproudem, okusit solnou kabinu, vybrat si masáž podle vlastního uvážení a další.

Hotel Štekl připravil pro své zákazníky dárkové certifikáty

Na výběr jsou k dispozici různé kombinace dárkových balíčků

  • Pobytové balíčky obsahují vždy něco navíc, za výhodnou cenu a se zajímavou nabídkou. V nabídce je jich hned několik například s názvem Romantický víkend, Wellness víkend nebo Letní sen a další.
  • Dárkové poukazy lze uplatnit na všechny hotelové služby a jsou v různých cenových relacích. V tištěné formě mohou být velmi příjemným dárkem pro nejbližší.
  • Wellness poukazy zajistí vstup do odpočinkové zóny.
  • Poukázka na golfový stimulátor nebo bowling.

Na své dovolené si můžete užít nejen zámecké hotelové služby, ale ještě navštívit lovecký zámeček a vyhlášenou ZOO, což potěší právě ty nejmenší.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 

Články k inspiraci

Každá nevěsta touží mít nejkrásnější svatební šaty

Je mnoho důležitých věcí, které jsou spojeny se svatebním dnem Snoubence čeká první společná cesta při vytváření a hledání různých možností a dokonce i kompromisů, jen aby jejich slavný den se jim vydařil. Mezi jeden takový úkol rozhodně patří svatební obleky. Bude lepší si svatební šaty pro nevěstu koupit nebo půjčit? Není pochyb, že každá […]

Žádný komentář

25.5.2019 – Hrad Vildštejn zažije běh v maskách

Hrad Vildštejn ve Skalné se nachází nedaleko Chebu  Historickou památku nalezneme skoro až u německých hranic a rozhodně ji nemůžeme přehlédnout. 25.5.2019 je naplánovaná akce pro dospělé účastníky, kdy se bude běhat po vyznačené trase, zde budou jednotlivá stanoviště. Na stanovišti se musí splnit úkol. Není to jednoduché a rozhodně milovníci piva budou mít největší […]

Žádný komentář

Zámecký hotel Štekl v Hluboké nad Vltavou nabízí víc, než jen zámecké pokoje

Zámek Hluboká nad Vltavou má bohatou historii a stárne do krásy Jihočeský kraj má několik krásných zámků, hradů a různých tvrzí, kterými se po právu může pyšnit. Jen žádné nevyniká tak okouzlujícím stylem jako zrovna romantické sídlo na Hluboké. Je pravdou, že si svoji slávu musel svým způsobem získat, jelikož zhruba v padesátých letech jej dokonce […]

Žádný komentář

25. 5. 2019 – Autoveteráni na Zámku Třeboň

Zámek Třeboň ožije historickými auty Město Třeboň má podobu mnoha tváří. Nachází se v jižních Čechách a nejvíce je proslaveno svojí lázeňskou minulostí. Kdo zrovna nemá bolavé tělo, tak si rád posedí u některého z místních rybníků, kterých je zde okolo dostatek. Pro milovníky historických památek se zde najde také několik skvostů, kterým dominuje Zámek […]

Žádný komentář

28. 6. – 29. 6. 2019 – divadelní představení na státním hradu a zámku Jindřichův Hradec

28. 6. 2019–29. 6. 2019 – Defenestrace aneb příběh Viléma Slavaty Divadelní představení přinese zásadní okamžiky Stavovského povstání, kde proběhne realistické představení samotné defenestrace. navíc budou zpřístupněny i ne zcela běžné prostory. Představení budou po oba dny začínat v časech: 19.00, 20.40 a 22.30 hodin. Dospělí: 250 Kč Děti, studenti: 200 Kč Děti do 6 let: […]

Žádný komentář

11. 5. 2019 – Expozice Černínové na státním hradu a zámku Jindřichův Hradec

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec má skutečně co nabídnout Nachází se v jižních Čechách a jako třetí největší hrado-zámecký areál v České Republice má skutečně nádherné stavby a interiéry, které se jinde nevidí. Vše potřebné se o tomto skvostu můžete dozvědět zde. 11. 5. 2019 – Expozice Černínové Diplomaté, cestovatelé, sběratelé a výstava „Kabinety Stuchlé“ […]

Žádný komentář

Ubytování na zámku s rybařením

I na zámku můžete chytat ryby Ne na všech, přesto se najde ubytování na zámku, kde je součástí i rybník, kde můžete chytat ryby. Na to, aby jste mohli začít chytat ryby, potřebujete základní vybavení pro začínajícího rybáře Pokud jste se rozhodli začít s novým koníčkem v oblasti rybaření, nemůžeme dělat nic jiného, že vám tento krok […]

Žádný komentář